Blum-Novotest má dlouholeté zkušenosti ve vývoji a konstrukci testovacích stojanů pro komponenty namáhané tlakem. Dnes je obchodní divize NOVOTEST Testovací inženýrství předním technologickým výrobcem impulzních testovacích stojanů a testovacích stojanů měření odolnosti proti prasknutí a umí každému zákazníkovi nabídnout řešení na míru.

Hydraulické testovací stojany

Impulzní testovací stojany konstrukční řady MT

Impulzní testovací stojany řady MT nabízí cenově výhodnou alternativu, protože se jedná o modulární řešení konstrukce. Standardní stroj obsahuje základní funkce, které jsou zapotřebí pro standardní impulzní test, zatímco testovací prostředí si může nejprve ponechat zákazník. Testovací stojan může být vybaven různými přídavnými funkcemi pro speciální požadavky testování.

Download
Impulzní testovací stojany pro požadavky automobilového průmyslu

Testovací stojany pro automobilový průmysl nabízí možnost připojení až 24 testovaných součástí. Zvláštností testování je schopnost bezpečného provádění testů i ve velkém teplotním rozmezí, od -40 °C až po +180 °C. Instalovaný převodník tlaku je dimenzovaný pro tlakové rozmezí 50 bar až 320 bar.

Download
Impulzní testovací stojany pro chladiče

Impulzní testovací stojany se používají k testování životnosti chladičů. Testované součásti jsou kromě různých tlakových funkcí vystavovány také různým teplotním rozsahům. Přitom se zohledňují specifické požadavky zákazníka, jako jmenovitý výkon, způsob temperování a rychlá výměna testovaných výrobků.

Download
Impulzní testovací stojany pro průmyslové požadavky

Testovací stojany jsou optimalizované pro průmyslové zkušební normy, některé z nich používají velké průměry hadic až 2“ a teplotu média až 160 °C. Testovací stojany jsou vybaveny přístupnou komorou a převodníkem tlaku pro tlakové rozsahy až do 1500 bar.

Download
Nízkotlaké impulzní testovací stojany

Nízkotlaké testovací stojany pro benzínové hadice jsou počítačově řízená testovací zařízení pro statické a dynamické testování hadic a hadicových systémů se zkušebními kapalinami vysoké nebezpečnosti, jako např. s palivem. Bezpečnostní koncepce testovacího stojanu hraje velmi důležitou roli již během vývoje a konstrukce. Ve spolupráci s pozdějším uživatelem se proto důkladně konzultuje a navrhuje jak místo instalace a okolní prostory, ale i objemy zkušebních kapalin a výměna čerstvého vzduchu.

Download
Testovací stojany Impuls-Flex

Testovací stojany Impuls-Flex jsou kombinované pro kombinované impulzní a pohybové testování. 

 • Standardizované konstrukční skupiny
 • Libovolně programovatelné spektrum zatížení
 • Různé impulzní objemy a tlakové úrovně
 • Dva hydraulické okruhy (vytváření tlaku a testovací okruh)
 • Temperovací zařízení pro testovací médium
 • Protihluková izolace na hydraulickém agregátu
Download
Testovací stojany měření odolnosti proti prasknutí

Testovací stojan je koncipován pro testování odolnosti proti prasknutí hydraulických hadic nebo kusů trubek s max. tlakem 3000 bar. Hlavními součástmi testovacího stojanu jsou testovací komora s polykarbonátovým oknem v poklopu, plnicí zařízení pro testované součásti, pneumatické čerpadlo pro vytváření tlaku a řídicí systém pro ovládání testovacího stojanu. Testovací stojan může být doplňkově vybaven měřením změny délky a dalším senzorem s jiným rozsahem měření.

Download
Funkční testovací stojany pro hydraulické ventily

Zařízení tvoří dva nezávislé dopravní pásy, každý s jedním nakládacím úsekem, 20 palet, 3 testovací stanice s odkapávacím zařízením a vykládací úsek se zásobníky. Všechny testovací stanice s upínacími přípravky jsou koncipovány stejně. Testování se skládá z následujících testů: Nastavení pístu, funkční kontrola, měření netěsnosti a zjištění charakteristik. Po ukončení testování se testovaný ventil vypustí.

Download
Teplotní testovací stojany pro hydraulické komponenty

Teplotní testovací stojany se používají k testování tlaku a funkce automatických převodovek a jejich komponent. 

Software pro testovací stojany NovoPS

Software pro testovací stojany NovoPS je softwarové řešení založené na Windows, které programujeme ve vlastní firmě a optimalizujeme pro příslušnou testovací úlohu. Uživatelské rozhraní v podobě nekomplikované ovládací plochy umožňuje intuitivní přístup ke všem funkcím testovacího stojanu. Kromě toho je zohledněno jak napojení testovacího stojanu na dopravní systémy zákazníka, tak i jeho integrace do stávajícího síťového prostředí, aby se mohlo provádět vyhodnocení získávaných dat nezávisle na testovacím stojanu.


Sběr dat

 • Analogová data
 • Digitální data (SSI atd.)
 • CAN data (se synchronizací s analogovými daty)

Uložení dat

 • Export dat jako textového souboru (.csv), soubor DIADEM
 • Připojení databáze ODBC, MS Access, SQL server

Vytvoření a úprava testovacích programů

 • Vytvoření nebo import datových záznamů testovacího programu
 • Úprava programových sekvencí
 • Vyhodnocení v rámci sekvence
 • Libovolná úprava testovací sekvence
 • Online grafické zobrazení pořízených dat

Co poskytujeme

Testovací stojany Blum-Novotest jsou vysoce komplexní systémy, které se vždy vyvíjí v úzké spolupráci se zákazníkem. Přitom klademe vždy velký důraz na strukturovanou a cílenou realizaci projektu. Blum-Novotest, jako partner četných mezinárodních průmyslových firem, se přitom může opřít o bohaté zkušenosti budované po desetiletí.

Uživatelská podpora
Uživatelská podpora

Provedeme analýzu testovacích úloh a v domluveném termínu vám nabídneme nejlepší řešení ve vynikající kvalitě za atraktivní cenu.

Vytvoření koncepce
Vytvoření koncepce

Po analýze vaší součásti a požadavků na testování navrhneme postup vašeho individuálního a optimálního testovacího řešení.

Projektování
Projektování

Při zohlednění specifických požadavků ve vaší zemi vyprojektujeme ideální testovací stojan pro váš vývoj nebo výrobní linku.

Konstrukce
Konstrukce

Konstrukce bude provedena na základě vašich specifikací a s použitím našich osvědčených testovacích metod.

Výroba
Výroba

Naše testovací stojany jsou kompletně vyráběny a testovány v Německu při dodržování nejpřísnějších směrnic pro zajištění kvality.

Uvedení do provozu
Uvedení do provozu

O bezproblémové uvedení do provozu se u vás na místě postarají naši technici a inženýři.

Optimalizace testovacího procesu
Optimalizace testovacího procesu

Nabízíme podporu při výrobě pro optimalizaci testovacího procesu až po perfektní integraci a přizpůsobení testovacího stojanu do vaší výrobní linky.

Školení / odborná příprava
Školení / odborná příprava

Správně zacházet s testovacím stojanem a softwarem se vaši zaměstnanci naučí buď u nás ve Willichu nebo u vás v místě instalace.

Service
Service

Náš obsáhlý servis a podporu budete moci využívat po celém světě.